اینستاگرام، ۳ دلیلی که باعث شده ۸۰ درصد ایرانیها عاشقش بشن

اینستاگرام

من نمیدونم شما چند سالتون هست ۲۰ سال ۳۰ سال ۴۰ سال… ولی اون موقع که تازه تلویزیون به خونه ها اومد، خیلیها از ترس اونو میشکوندن، وقتی اوایل دهه ۷۰ موبایل تو ایران اومد برای خیلیها عجیب بود که ممکنه کسی تلفنی صحبت کنه ولی تلفنش سیم نداشته باشه؟! دنیای امروز با گذشته بسیار متفاوت شده ، سال ها پیش از این شاید کسی باور نداشت که روزی شبکه‌های اجتماعی به یکی از واجبات زندگی مردم تبدیل شود امروزه مردم بدون موبایل شون نمیتونن یک لحظه رو سپری کنن.البته از موبایلشون خیلی کم برای تماس استفاده میکنن و بیشتر برای استفاده از اینترنت، استفاده از اپلیکیشنهای مختلف و… از موبایلشون استفاده میکنن. از طرف دیگه بسیاری از کسب و کارها بدون موبایل دوام زیادی نخواهند داشت و کاملا وابسته به موبایل شدند.

اینستاگرام برای پزشکان هم کارایی دارد؟

مثلا اکثر پزشکان در اینستاگرام حضور دارند و با این اپلیکیشن جذب مریض رو انجام میدهند، بسیاری از جراحان زیبایی، متخصصین پوست و… نمونه کارهاشون رو در اینستا قرار میدن و با مخاطب ارتباط برقرار میکنند آرایشگر ها و سالن های زیبایی با نشون دادن مراحل کار و نتایج کارشون اعتماد مخاطب رو جلب میکنن و درنهایت جذب مشتری رو انجام میدن و بسیاری از بیزیینسهای دیگر خب این از فواید بسیار بالای دنیای مدرن و دیجیتال هست که نحوه استفاده از این ابزارها کاملا بر روی نتیجه نهایی ما موثر هست. در بین ابزارهای بسیاری که برای انجام کارهای بازاریابی و تبلیغات در اختیارمون هست، چرا اینستاگرام بیشتری تاثیر رو داشته؟ چزا همه جا صحبت از اینستاگرام هست؟ در اینجا ۳ دلیل عمده رو ذکر میکنم که خواب از سرتون رو میپرونه :  

۱ . رسانه پر جمعیت

اولین اصل در تبلیغات مدرن، انتخاب یک رسانه درست است. بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان  و بیش از ۳۰ میلیون ایرانی در اینستاگرام فعال هستند که اکثر آنها حداقل یکبار در روز اینستاگرام را چک می‌کنند. این موضوع نشان میدهد که اینستاگرام  یکی از محبوب‌ ترین و پر کاربردترین شبکه های اجتماعی است که اگر درآمد مشخصی از سمت کاربران اینستاگرام ندارید به معنی از دست دادن یک بازار بزرگ ۳۰ میلیون نفری و درآمدهای بسیار قابل توجه آن است. این موضوع باعث شده مه بسیاری از شرکت‌ها و برندهای داخلی و خارجی در حال حاضر از این شبکه‌ اجتماعی استفاده کنند.

۲.  فیلتر نبودن

پارامترهایی مانند فیلتر نبودن اینستاگرام، دسترسی آسان و بی‌دردسر آن در ایران و مهم‌تر از آن جوان بودن جامعه ایرانی باعث استقبال بالای ایرانی‌ها از این شبکه اجتماعی شده است. از سوی دیگر، فیلتربودن فیس‌بوک، توئیتر، یوتیوب و… باعث محبوبیت بیشتر اینستاگرام شده است.

۳ . محتوای تصویری

در بازاریابی و تبلیغات برای معرفی محصول به دنبال این هستیم که تبلیغ ما را تعداد زیادی از افراد ببینند و با آن تعامل داشته باشند. این تبلیغات در فرمت ها و با روشهای متفاوت انجام می شود. تصاویر بیشترین نرخ مشارکت و تعامل را در بین فرمت‌های دیگر پست‌های آنلاین دارند. نرخ مشارکت کاربران در پست‌هایی که با تصویر همراه هستند بسیار بیشتر از پست‌هایی است که فقط شامل متن می‌شونداینستاگرام هم پلتفرمی هست که اساس و بنیان آن بر مبنای تصویر هست. اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا نظر مخاطبین خود را برای محتوای تبلیغاتی تان دریافت کنید و متناسب با این نظرات، کار خود را پیش ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *