اینستاگرام، چرا نمی توان هیچ رقیبی را برای آن متصور شد؟

بازاریابی اینستاگرام پزشکان

اکانت اینستاگرام دارید؟ ایمیل چطور؟ کدوم رو بیشتر چک میکنید؟
حتما میدونید که شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد که هرکدام هم طرفداران خودشان را دارند. ولی آمارها میگن که اینستاگرام در ایران و جهان از نفوذ و محبوبیت بالایی برخوردار است.
حتما میدونید که خیلی از نیازهای روزانه و اولیه کاربران از طریق گشت و گذار در اینستاگرام تامین میشه. خدمات پزشکی مخصوصا خدمات پوست و زیبایی، جراحی های زیبایی ،  دندانپزشکی، خرید و فروش در صنف های مختلف مثل جواهرات ، پوشاک، محصولات خوراکی و آرایشی بهداشتی ، آرایشگری برای سالن های زیبایی و هرآنچه در تصور شماست در اینستاگرام یافت میشود.

چرا نمی توان برای اینستاگرام رقیبی متصور شد؟

برای اثبات نفوذ و محبوبیت بالای این شبکه اجتماعی، در ادامه آمارهایی ارائه می شود که بعد از مشاهده، واقعاً نمی توانید قدرت باورنکردنی بازاریابی و فروش را که اینستاگرام دارد انکار کنید:

۱ . اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال در هر ماه دارد


یک میلیارد کاربر فعال در هر ماه عدد بالایی است که اینستاگرام را پس از فیس بوک (۱.۴ میلیارد) قرار میدهد، اما نسبت به رشدی که اینستاگرام داشته میتوان آن را رقیب جدی فیس بوک که شرکت مادر خود میباشد، دانست. ولی در ایران به دلیل سبک زندگی مردم ، بصری بودن شون و خصوصیات اخلاقی و سلایق شون، اینستاگرام رتبه اول را دارد که باعث شده رقیبی در ایران نداشته باشد.

۲ . روزانه ۵۰۰ میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده میکنند


استوری، با وجود گذشت سه سال از معرفی اش ، یکی از دلایل مهم محبوبیت اینستاگرام و با این تعداد مخاطب در روز یکی از مهم‌ترین کانال‌ها برای بیزینس ها است. افراد به طور متوسط ۴.۲ میلیارد بار در روز دکمه  Like را کلیک میکنند. زدن ۴.۲ میلیارد بار دکمه لایک در طول روز نشان دهنده میزان تعامل بالای کاربران اینستاگرامی با پست ها و حضور پیوسته آنان می باشد.

۳ . تقریبا دو سوم کاربران اینستاگرامی بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند


کاربران عمده اینستاگرام جوان ها بوده و بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند که این مورد میتواند به بازاریاب ها کمک بیشتری در امرشناسایی و جذب مخاطب هدف کند.

۴ . ۸۰%  کاربران حداقل یک برند را در اینستاگرام دنبال میکنند


بیشتر کاربران اینستاگرام حداقل یک برند تجاری را در اینستاگرام دنبال می کنند و البته تعداد زیادی از این کاربران بیشتر از یک برند تجاری را دنبال می کنند. کاربران دوست دارند از آنچه انجام می دهید، پیروی کنند و اینستاگرام به‌عنوان بهترین روش برای انجام این کار توسط بعضی ها استفاده می شود.

۵ . ۶۰% کاربران از طریق اینستاگرام در مورد محصولات جدید مطلع میشوند


تقریبا ۶۰ درصد کاربران اینستاگرام علاقمند به محصولات جدید هستند و از طریق همین اپلیکیشن مطلع میشوند. خوبی این آمار به این دلیل است که برندها می دانند که فروش و متقاعدسازی مردم برای خرید، آنی نیست و با ارسال اطلاعات به صورت مداوم اتفاق می افتد. اینستاگرام این کار را برای پزشکان، آرایشگران، فعالان حوزه مد و فشن و . . . به خوبی انجام می‌دهد

۶ . داشتن حداقل ۱ هشتگ می تواند میزان تعامل را تا ۱۲.۶٪ افزایش دهد

همه پیجهای اینستاگرام که عمومی هستند و میخواهند به طور فعال برای افزایش فالوورهای پیج و افزایش تعامل آنها اقدام کنند، باید به طور ویژه برای استفاده از هشتگ ها برنامه ریزی کنند، زیرا حتی یک هشتگ با برنامه ریزی مناسب ، می تواند به افزایش بازدید پست کمک کند. داشتن یک هشتگ خوب میتواند تعامل با پست را تا ۱۲.۶% افزایش دهد.

۷ . هشتگ های طولانی تر نتایج بیشتری کسب می کنند

طول هشتگ ها در بازدهی آنها موثر هست. هشتگ هایی که خاص و جذاب باشند در برقراری ارتباط با مخاطبان بهتر عمل میکنند. هشتگ هایی که به طورمتوسط ۲۱-۲۴ کاراکتر دارند، بهتر از هشتگ های کوتاه تر عمل می کنند. مثلا هشتگ #پزشک به تنهایی شاید مناسب نباشد ولی هشتگ # پزشک ـ جراح ـ پلاستیک بهتر بامخاطب ارتباط برقرار میکند. 

۸ . ۶۲% از کاربران اینستاگرام گفته‌اند پس از دیدن استوری در مورد خدمات پزشکی، به آن خدمت یا پزشک بیشتر جذب شده‌اند

استوریها به دلیل ایجاد فضای دوستانه تر، در برقراری ارتباط با مخاطب بهتر عمل میکنند و کاربران اینستاگرام عموما علاقه‌مندند که استوری ها را نسبت به پست ها بیشتر ببینند.

با توجه به آمارهای ارائه شده در حال حاضر شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد که هرکدام هم طرفداران خودشان را دارند. اما آنچه بیشتر از هر چیز جلب توجه می کند این است که دیگر این شبکه های اجتماعی صرفاً وسیله تفریح و سرگرمی نیست. بلکه عرصه ای شده برای فعالیت های تجاری و بازاریابی که البته عرصه مناسبی هم می باشد.                        

دلایل دیگر محبوبیت اینستاگرام رو میتونید در این مقاله هم ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *