جذب بیماران جدید : ۷ روش خلاقانه از طریق کسب و کارها و شرکتهای محلی

جذب بیماران جدید از طریق شرکتهای محلی

با توجه به قطعی اینترنت و محدودیتهای مختلفی که این روزها بر اپلیکیشنهایی مثل اینستاگرام اعمال شده کسب و کارهای مختلف دچار صدمه شدید و کاهش فروش شده اند که یکی از این صنف ها، پزشکان هستند که جذب بیماران جدید برایشان بسیار مشکل شده است.

اکثر پزشکان در اینستاگرام حضور و فعالیت موثری داشتند که به کسب درآمد و افزایش جذب مریض برای ایشان، کمک زیادی میکرد. بعضی از پزشکان فقط در اینستاگرام فعالیت داشتند و در رسانه های دیگر مثل وبسایت حضور نداشتند که از این محدودیت اینستاگرام آسیب شدیدی دیدند. به عنوان مثال تخصصهایی مثل پوست و جراحیهای زیبایی و دندانپزشک ها که محتوای تصویری در آنها نقش بسیار مهمی ایفا میکنند، از محدودیت اینترنت و اینستاگرام بیشتر آسیب دیدند.

جذب بیماران جدید

بنابراین لازم است که در این دوره، به فکر استفاده از روشهای دیگری غیر از بازاریابی اینستاگرام برای جذب مریض باشیم که یکی از این روشها، بازاریابی با استفاده از کسب و کارها و شرکتهای بزرگ محلی است.

با این روش به پزشکان کمک میکنیم که از طریق شرکتهای معتبر و کسب و کارهای بزرگ اطراف مطب، بیماران جدیدی جذب نمایند چون این منابع، انتخابهای بسیار مناسبی برای جذب بیماران جدید هستند

بسیاری از کارفرمایان از برنامه هایی که به سلامت کارکنانشان کمک میکند استقبال میکنند چون افزایش سلامت کارمندان باعث حضور موثرتر، دغدغه کمتر، افزایش بهره وری و نشاط در محیط کار و در نهایت افزایش سودرسانی به کارفرما هست که یکی از اهداف اصلی صاحبین کسب و کارها هست.

در این مقاله، قصد داریم ۷ تاکتیک مختلف برای جذب بیماران جدید از شرکتها و کسب و کارهای بزرگ محلی را تشریح کنیم. این همکاری و شراکت سودمند دوجانبه به کسب و کارها کمک میکند که نیروی انسانی سالم تر داشته باشند و اعتماد به برند و حجم بیماران شما را هم افزایش می دهد.

تاکتیک های بازاریابی محلی برای جذب بیماران جدید برای پزشکان

۱ – جذب بیماران جدید با ژئوفنسینگ

تا حالا شده وقتی در حال رانندگی هستید، به موبایلتون یک پیام ارسال بشه و شما رو از وضعیت ترافیک باخبر کنه؟ این روش به عنوان ژئوفنسینگ شناخته می شود که برای هدف قراردادن مخاطبین محلی بسیار قدرتمند است.

در این روش شما یک محدوده یا منطقه را انتخاب میکنید و هر دستگاه موبایلی وارد آن منطقه شد، متن، نوتیفیکیشن، هشدار، ایمیل یا . . . به آن ارسال می شود.

ژئوفنسینگ
ژئوفنسینگ مارکتینگ

پزشکان میتوانند از این روش بازاریابی به عنوان مکمل برنامه های بازاریابی خود استفاده نمایند مثلا یک متخصص پوست میتواند از این روش برای پیدا کردن بیماران بالقوه خود استفاده نماید.

با این روش میتوان تشخیص داد که کاربر در هنگام دریافت پیام در چه نقطه ای قرار دارد که حتی اگر منجر به فروش نشود، برای اجرای برنامه تبلیغاتی بعدی در مکان درست بسیار کمک کننده است.

۲ – سئو محلی

سرمایه گذاری روی سئوی محلی سایت باعث افزایش دیده شدن سایت به مخاطبین محلی است. با توجه به افزایش ۵۸ درصدی سرچ های محلی در چند سال گذشته، هدفمندی و سرعت بالا، اعتماد ۷۰ درصدی مشتریان به کسب و کارهای محلی و نرخ تبدیل بالای جستجوکننده ها به مشتری و دلایل متعدد دیگر، اهمیت سرمایه گذاری سئوی محلی را دوچندان میکند.

سئو محلی

در این روش اعتبار و میزان دیده شدن پزشک با استفاده از اطلاعات دقیق و ثابت افزایش می یابد.

حدود ۱۵ هزار نفر این مقاله رو مطالعه کردند:

بازاریابی و تبلیغات پزشکی

۳ – ساخت تاکتیک های بازاریابی سفارشی

دقت کنید اگر شرکت محدوده شما در زمینه خاصی کار میکند یا کارمندان خاصی دارد، میتوانید برای آنها روشها و تاکتیکهای خاصی طراحی کنید که به جلب توجه و تمرکز بیشتر و تمایز بالاتر شما و جذب بیماران جدید برای شما کمک میکند.

مثلا اگر کارمندان شرکت، اکثرا خانم هستند، به مناسبت روز زن یک تخفیف ویژه قراردهید یا اگر یک مجتمع مسکونی بزرگ هست، برای ساکنین یک آموزش مناسب به همراه یک آفر ویژه ارائه دهید. اگر کارمندان آن شرکت اکثرا آقا هستند، به مناسبت روز مرد یک چک آپ رایگان قرار دهید.

تاکتیکهای بازاریابی خاص

اگر وب سایت دارید یک صفحه فرود با محتوا و تصاویر خاص متناسب با کارفرمای مورد نظر طراحی و اضافه کنید و برای کارمندان یک پیشنهاد ویژه ارائه دهید. حتی یک ایمیل به مدیران اجرایی آن مجموعه ارسال کرده و درخواست خود را مطرح نمایید.

بروشورها یا کاتالوگهای سفارشی خود را به مدیران اجرایی و منابع انسانی ارائه داده که آنها هم به کارمندان خود، پیشنهادهای شما را ارائه دهند.

در رویدادها یا مناسبتهای خاص، پوستر اطلاع رسانی خود را برای آن شرکت آماده نموده که زمان ، تاریخ و موضوع سخنرانی شما تبلیغ شده و در آن اطلاعات خود مانند آدرس وب سایت، لینک صفحه فرود خاص و یا QR کد را درج کرده باشید.

متناسب با هر مخاطب و با هر پرسونایی می توان یک برنامه مناسب طراحی کرد.

۴ – تشویق بیماران فعلی برای جذب بیماران جدید

از پرسنل مطب بخواهید که بیماران موجود از مشاغل هدف را شناسایی کنند و آنها را تشویق کنند که تجربیات مثبت خود را با سایر همکاران شرکت در میان بگذارند

۵ – ملاقات حضوری

از هر شرکت معتبر یک یا دو نماینده را مشخص نمایید و قرار ملاقاتی جهت صحبت و تبادل نظر در خصوص فرصتهای همکاری دوطرفه تنظیم نمایید. وقتی قرار هست اعتماد و اطمینان برقرار شود، هیچ چیز جای یک ملاقات خصوصی را نمیگیرد. این تاکتیک میتواند آگاهی از برند و جذب بیمار را افزایش دهد.

ملاقات حضوری

۶ – ارائه تخصص

یک مطلب آموزشی مناسب در نشریه یا مجله یا خبرنامه الکترونیکی آن شرکت چاپ کنید. معمولا این نشریات گرسنه مطلب خوب هستند. با ارائه یک مقاله با موضوع جالب و ذکر مزایای ارائه خدمت شما، میتوانید یک ارائه ارزش خوب به کارکنان شرکت مربوطه داشته باشید

۷ – ارائه خدمات پزشکی مستقر در شرکت

برای کارفرما یا مدیر عامل شرکت تشریح کنید که استقرار پزشک در آن شرکت در زمانهای مشخص، چقدر به سلامت کارکنان کمک کرده و در نتیجه افزایش بهره وری، کاهش هزینه های سلامتی، کاهش هزینه های مراقبت و دغدغه کمتر برای کارمندان خواهد داشت. در نهایت شما میتوانید با حضور در آن شرکت و ارائه خدمات مشخص، کارمندان را ویزیت نموده و در صورت نیاز به اقدامات تکمیلی بیشتر به کلینیک شما مرجعه نمایند

نتیجه:

در مواقعی که محدودیتهایی بر شبکه های اجتماعی و رسانه های پرکاربر اعمال میشود، و زمان رفع این محدودیتها مشخص نیست، شاید نتوان آنقدر صبر کرد تا اوضاع به حالت قبل برگردد. بنابراین اقدام هر چه سریعتر برای به کاربردن تاکتیکهای بازاریابی مختلف و خلاقانه پزشکی برای جذب بیماران جدید، لازم و ضروری است.

در این مقاله به ۷ تاکتیک مختلف برای جذب بیمار از طریق شرکتهای محلی اشاره کردیم که همه آنها قابل استفاده و مفید هستند. شاید لازم نباشه که از همه این تاکتیکهای بازاریابی استفاده کرد و در بسیاری از مواقع یک یا دو نمونه از این پیشنهادها برای یک پزشک بسیار مفید و کارآمد باشه ولی پیشنهاد میکنم که حتما یکی از این روشها را بدون پیش داوری و قضاوت در خصوص بازدهی آن، به کار ببرید. شاید برای یک متخصص پوست، ژئوفنسینگ گزینه مناسبی باشه، برای یک متخصص قلب، چاپ مقاله بهتر جواب بده، برای یک متخصص تغذیه ارائه یک کارگاه گزینه خوبی باشه و . . . در نهایت میزان کارآیی هر کدام از این تاکتیکهای بازاریابی برای هر تخصص پزشکی وابسته به شرایط محیطی و نوع تخصص داره که یک بار به امتحان کردنش می ارزه

منبع:

healthcaresuccess.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *